GOSB’da, Açık Kaynak Kodlu Yazılımlar Etkinliğindeydik

12 Şubat 2019 Salı günü, GOSB (Gebze Organize Sanayi Bölgesi) Konferans salonunda Açık Kaynak Yazılımlar ve Ülkemizdeki Örnek Uygulamalar adıyla düzenlenen ve ülkemizin çok ihtiyaç duyduğu bir konuda sayın Engin IŞIK’ın öncülüğünde TÜBİTAK ULAKBİM Müdürü Mehmet Mirat SATOĞLU ve Albil A.Ş. Bilgi İşlem Genel Müdür Yardımcısı Erdal NALBANT’ın da katılımı ile gerçekleştirilen etkinlikte biz de yerimizi aldık.

Etkinlik kapsamında konuşulan Milli İşletim Sistemimiz PARDUS’u, ülkemiz adına yapılan yatırımları ve projeleri en içten biçimde destekliyoruz. Bu yolda bizde üzerimize düşen görevleri yerine getirmek için çalışmalrımıza hız katmaya devam ediyoruz.

Biz Neler Yapıyoruz.

Bu yolculuk kapsamında 16 Mart 2019 tarihinde Network Academy firmasında İsmail Yenigül eğitmenliğinde Linux Server Professional LPI101 ve LP102 eğitimine katılacağız.

Tüm Açık Kaynak Kodlu Yazılımları sevenleri destekliyoruz. Ülkemiz adına bağımsız sistemleri destekliyoruz. Aynı zamanda 4 yıldır Linux Kullanıcıları Derneği üyesiyiz. Topluluklara da yardımcı olmayı amaç ediniyoruz.